851 01 Bratislava
Wolkrova 41
+421 903 970 249
info@cibetkova-kava.czOd kávovníku až po šálek kávy


Náš příběh

Jak začal náš příběh s cibetkovou kávou? V roce 2014 jsme se jako partneři vydali na dovolenou do Indonésie, konkrétně na Bali. A právě zde nám nabídli možnost navštívit kávovou plantáž. Na této plantáži jsme měli příležitost ochutnat několik druhů kávy, čajů a bio čokolád s různými příchutěmi – od vanilkové přes pomerančovou až po kokosovou. Pro nás to byly úplně nové chutě, ať už čokolády, nebo právě kávy. Po prozkoumání celé plantáže a ochutnání všech druhů káv, čajů a čokolád nám ukázali a nabídli úplně jinou chuť kávy – specialitu, na kterou jsou obzvlášť hrdí. Specialita s názvem Cibetková káva  – KOPI LUWAK.

Exkurzi s názvem Cibetková káva vzali pěkně od základů. Nejdřív nám ukázali zvíře – malou šelmičku – cibetku, vysvětlili nám celý proces, jak kávová zrna procházejí trávicím ústrojím cibetky, zpracování těchto kávových zrn a jejich čištění. Na závěr exkurze jsme neodolali a šálek cibetkové kávy jsme samozřejmě museli ochutnat. Majitelé plantáže nám dali za úkol popsat tuto neobyčejnou chuť kávy. Kávu jsme pili po malých doušcích. S každým douškem byla chuť kávy plnější a neobvyklejší. Setkání s touto kávou v nás zanechalo nepopsatelný gastronomický zážitek. Bylo to něco úplně jiného, něco nového, nevídaného.

Z dovolené jsme se vrátili plní zážitků a bohatší o poznání nových chutí. Napadlo nás, že by bylo fajn nakupovat cibetkovou kávu právě z této plantáže a dovážet ji přímo na Slovensko. Přímý dovoz má vždy spoustu výhod. Největší výhodu vidíme především v zachování čerstvosti a rovněž v příznivé ceně, protože cibetková káva putuje přímo od výrobce k nám, do maloobchodního prodeje. Slovo dalo slovo, a proto jsme se rozhodli vytvořit tuto webovou stránku cibetkova-kava.cz a poskytnout i ostatním lidem možnost objevit zajímavou chuť cibetkové kávy.CERTIFIKÁTY

Všechny produkty z naší nabídky prošly náročným procesem certifikace, a to jak v zemi původu, tak na Slovensku.